Zakon Rycerzy Panter

Rycerze Pantery stanowią osobistą straż oraz oddział grafa Middenheim – Borisa Todbringera. Głowa zakonu, ma nad sobą jedynie grafa. Rycerze Pantery, to ciężka konna kawaleria. Zwykle noszą hełmy ozdobione głową zwierzoczłeka, którego własnoręcznie zabili. Aby giermek na usługach zakonu stał się rycerzem, musi zabić panterę, gdyż uczyni to znakomity chrzest bojowy dla młodzika.

Historia Rycerzy Pantery jest bardzo długa i barwna, aby ją opowiedzieć należałoby cofnąć się do 1500 r. kalendarza imperialnego kiedy to powstał ich zakon (pod nazwą Rycerzy Obrony) aby walczyć w krucjatach na Arabię. Zmienili swą nazwę po tym jak odnaleźli zwierzę zwane panterą. Największą sławę zdobyli pod władzą Magnusa Piousa kiedy to wsławili się w walkach z chaosem. Służyli w Nuln dopóki brat Magnusa, Gunthar nie objął Middenhaim po tym jak nie został Imperatorem. Uwali oni to za wielki błąd wybierających i nigdy im tego nie wybaczyli.

Trenują swoje umiejętności przez organizowanie regularnych polowań na mutanty w lesie Drak Wald. Podczas tych polowań często towarzyszą im Templariusze Białego Wilka, gdyż stosunki między tymi dwoma zakonami są przyjacielskie. Podczas walki pieszej walczą używając halabardy jako broni podstawowej.

Główne ośrodki: Głównym ośrodkiem jest Middenheim gdzie stacjonuje 90 rycerzy, w Talabheim za pozwoleniem Diuka von Krieglitz znajduje się 30 rycerzy, ostatnimi laty również w Kislewie stacjonuje 15 rycerzy w zamian za 45 kawalerzystów przysyłanych do Middenheim każdego lata.

Zakon Rycerzy Panter

Middenland w płomieniach Marchewa Marchewa