Middenland

  • Middenheim jest Stolicą Middenlandu.
  • Nazwa oficjalna : Wielkie Księstwo Middenheim i Middenlandu.
  • Władca : Książę – Elektor Borys Todbringer, Graf Middenheim, Wielki Książę Middenlandu, Książę Carroburga, Obrońca Drakwaldu, Strażnik Gór Środkowych, Ulubieniec Ulryka.   <
  • Rząd : Middenheim : ustrój feudalny wspomagany prze urzędy książęce. * Middenland : ustrój feudalny ze zgromadzeniem szlachty, mieszczan i kapłanów w Carroburgu (nie zostało zwołane od 170 lat).   
  • Główne miasta : Middenheim, Carroburg, Delberz, Ahlenhof.   
  • Główne towary eksportowe: Wino, żelazo, wełna i wyroby wełniane, srebro z Gór Środkowych.

Middenland to prowincja leżąca na północy Imperium. Dominującym bogiem jest tu Ulryk, bóg zimy, wilków i bitewnego szału. Stolica Middenlandu – Middenheim jest położona na szczycie Wilczej Góry, w której znajduje się główna świątynia Kapłanów Ulryka oraz siedziba grafa Borisa Todbringera, władcy prowincji i imperialnego elektora. Kraina w większości porośnięta jest przez nieprzebyte, zamieszkane przez zwierzoludzi puszcze, w tym okryty złą sławą las Drakwald. Middenland słynie z dwóch zakonów rycerskich: Rycerzy Pantery i Zakonu Białego Wilka.

Las Drakwald, to mroczny las porastający Middenland i inne krainy Imperium. Bardzo niegościnna puszcza pełna różnych stworów, głównie zwierzoludzi i innych pomiotów chaosu. Elfy prowadzą nieustającą wojnę z wysłannikami chaosu w mrokach drzew Drakwaldu. Obecnie sporo rabusiów, bandytów, zwierzoludzi i innych plugawych istoto znalazło tu schronienie przed wojskami Imperialnymi.
 
Delberz to małe miasteczko handlowe na rzece Delb, znane z dobrego wina i dobrej jakości drewna, które są eksportowane głównie do Altdorfu. Kupcy z Reiklandu płacą spore sumy. Dawniej mało ważna mieścina z punktu politycznego. Delberz stał się ważnym punktem dopiero od roku 2190.

Jeden z władców Delberza Tytus Artur poświęcił sporo czasu i pieniędzy na rozbudowę miasta. Imponujące nowe budynki publiczne zostały pobudowane przez najlepszych krasnoludzkich inżynierów, m.in. wzniesiono mury miejskie. Delberz kwitł nawet podczas straszliwych klęsk głodu.

Delberz jest pod jurysdykcją Wielkiego Księcia Leopolda von Bildhofen z Carroburg, elektora Middenland, zaś sprawy miasta są nadzorowane przez Grafa Grzegorza Nordstrom.

Middenland

Middenland

Middenland w płomieniach Marchewa Marchewa